››› Cхема побудови каміну

* - анімацію подано російською мовою в оригіналі


Схема каміну, побудованого з додержанням загальних правил безпеки.

  1. Обов'язковий фундамент або бетонне перекриття;
  2. Повітрозабірник;
  3. Підведення свіжого повітря (мінімум 50 см2);
  4. Термоізольована стіна прилягання каміна;
  5. Вентильований простір, перехід повітря конвекції;
  6. Ізоляція, посилена листом алюмінію;
  7. Приєднувальна труба, виконана з одного з матеріалів:
    • чавуну товщиною від 2 мм;
    • гальванірованной жерсті товщиною від 0.6 мм;
    • листа нержавіючої сталі товщиною від 0.4 мм;
  8. Дверцята витяжної шафи (вона дає доступ до приєднувальних трубі);
  9. Витяжну шафу з вогнестійкого матеріалу;
  10. Розподільна сітка витяжної шафи (фіксована в 30 см від стелі);
  11. Відбивач витяжної шафи (підвісна стеля з вогнестійкого матеріалу);
  12. Сітки розподілу теплого повітря;
  13. Приєднувальні елементи (розтрубні з'єднання мінімум 40 мм);
  14. Посилена теплоізоляція труби димоходу: максимум +50 °C на зовнішніх перегородках;
  15. Допустимі нахили. Допустима наявність не більше двох нахилів: відповідні кути у вертикальній площині не повинні перевищувати 45° для димоходів висотою до і 20° для більш високих конструкцій.
  16. У недоступних місцях температура зовнішньої перегородки димової труби не повинна перевищувати +80 °C.
  17. Зовнішня частина димоходу каміна повинна бути ізольована від дощової води. Піднесення димових труб над покрівлею повинно бути:
    • не менше 500 мм над плоскою покрівлею;
    • не менше 500 мм над коником покрівлі або парапетом при розташуванні труби на відстані до 1.5 м від гребня або парапету;
    • не менше 500 мм над розташованими поруч вентиляційними каналами;
    • не нижче гребня покрівлі або парапету при розташуванні димової труби на відстані від 1,5 до 3 м від гребня або парапету;
  18. Труба каміна повинна бути захищена від дощу.


З чого складається камін?

Сучасні каміни - не тільки складні механізми, виробництво яких включає високі технології, але й опалювальні прилади, що працюють на горючих матеріалах. Монтаж таких пристроїв вимагає точного дотримання правил пожежної безпеки та великого практичного досвіду - тому ми завжди рекомендуємо своїм клієнтам тільки професійну установку каміна з допомогою бригади наших фахівців.

Незважаючи на велику різноманітність видів і оздоблювальних матеріалів, сучасні каміни складаються з одних і тих же складових частин - топки, пічної труби і камінного облицювання.

* - анімацію подано російською мовою в оригіналі

Топка або топкова камера - основний елемент каміну. Зазвичай вона виготовляється з чавуну, але є камери з термостійкої сталі, і в цьому випадку внутрішня поверхня топки посилюється чавунними пластинами або викладається шамотом, або вермикулітом (легшим за вагою аналогом шамоту). Топки бувають закритими і відкритими. У класичному каміні з відкритою топкою немає дверцят, що закривають топковий простір, через те що ефективність їх невисока, і ледве сягає 15%. Тому відкриті камінні системи зараз майже витіснені камінами із закритою топкою, які мають склокерамічні дверцята, що витримують температурні навантаження до +900 °С. Такі закриті топки дозволяють керувати повітряними потоками і збільшують ККД каміна до 80%, але і не позбавляють власників можливості милуватися відкритим полум'ям. Прозорість скла гарантує застосовувана його в сучасних видах камінів. Сама топка знаходиться всередині розподільника теплого повітря або конвекційної камери, що дозволяє повітряним масам нагріватися, проходячи біля розжареної топки. Розпреділювач повітря може входити в стандартний камінний комплект, або може бути споруджено пізніше. У цьому випадку між димоходом і топкою встановлюється кожух з теплоізолятора, що виконує роль конвекційної камери. У його верхній частині зазвичай знаходяться грати для вирівнювання тиску і відсічення для маршрутизації підігрітих повітряних мас. Загальна схема опалення та утворення кімнатного повітря така: холодне повітря поступає в простір під топкою, а потім у конвекційний кожух, де, вже нагріте повітря проходить через металеві камінні решітки назад в приміщення. Така система повітряного опалення характерна для камінів з природною циркуляцією повітря.

Облицювання каміну (портал) - третя складова системи каміна (його «обличчя»), що визначає його стильову приналежність. Залежно від обраного стилю: рустикального, класичного, металевого або хай-тек стилю, облицювання каміну може бути з благородного і дорогого граніту, або з шорсткого туфу, або модулів нержавіючої сталі і кольорового скла. Зустрічаються також дорогі авторські моделі камінів. Є й протилежні приклади, коли облицювання камери топки відсутні. Мова йде про так звані камінні печі, прообразом яких служила відома піч-буржуйка. Камінна піч не вимагає облицювання в класичному розумінні - вона може бути облицьованою каменем або керамікою повністю, або бути виготовленаі з нержавіючої сталі, що вже само по собі дуже декоративно. Крім того, сучасні печі при установці не вимагають великих приміщень, легко транспортуються в інше місце, мають високий ККД і поступово тіснять традиційні моделі на камінному ринку.

Друга складова частина каміна - комин, з'єднаний з топкової камерою спеціальним патрубком. Сучасні комини звичайно виготовлені з термокерамікі або стальні жаростійкі матеріали. Багатошарова температурна ізоляція робить їх застосування дуже зручним і абсолютно безпечним, а різноманітність моделей дозволяє встановлювати їх як на етапі будівництва будинку, так і в існуючих приміщеннях.